Ви є тут

Стаття для тих, хто планує тягнутися, чи вже на півдорозі до шпагату

Збираєтеся здивувати усіх своєю розтяжкою? А ви знаєте, що хороша розтяжка неможлива без:

…розігріву. Нема куди квапитись – приділіть увагу динамічній розминці, адже непідготовлені м’язи легше травмувати. «Намагатися розтягнути нерозігріті м’язи – це майже те саме, що хрумати сухі холодні макарони» - кажуть досвідчені інструктори.

…розслаблення. Напружений м’яз погано тягнеться. Діла не буде, якщо ви стиснуті, як пружина.

…долання власних меж. Коли ми входимо в незвичну позу для розтяжки, м’яз самовільно напрягається – це захисна реакція. Незручна поза сприймається як потенційно травматична, і інстинктивно м’яз намагається не допустити пошкодження.  Але довго в такій напрузі він бути не може і через півтори-дві хвилини сам розслабиться без вашої допомоги. Не слід квапитися, побудьте в позі ці нестерпні півтори-дві хвилини. Дайте м'язам час «усвідомити» відсутність загрози. Впіймайте момент – і нумо тягнутися!

…збереження еластичності м’язів. Щоб не перестаратися і не отримати перерозтягнення, після розтяжки м’яз потрібно знову напружити. Робіть кілька циклів напруження-розслаблення для збереження еластичності м’язів. Найкраще прийняти після розтяжки компенсуючу позу (для кожної вправи вона унікальна).

…правильного дихання. О так, авжеж - можна забути про те, що слід робити вдих-видих, якщо ви докладаєте зусилля, непосильне для вас. Але рівне дихання має бути пріоритетом – це індикатор, що ви робите все правильно. Не ставте рекорди зі швидкісного сідання на шпагат, якщо в процесі ви ладні вмліти.

…зосередженості на процесі. Багатозадачність – корисний навик в 21 столітті. Але тягнутися і одночасно чистити овочі на вечерю або дивитися фільм – це привілей людей з пластиліну. Якщо ви поки з когорти  «дерев’яних чоловічків»,  повірте – ваша ефективність зросте в рази, якщо вся ваша увага спрямується на відчуття в зоні, яку ви прагнете розтягнути.

…прийняття власних особливостей. Намагаючись тягнутися, не слід ігнорувати об’єктивні фактори. Генетика, інші види фізичної активності, вік, харчування, погода, час доби чи пори року вносять свої корективи. На здатність до розтяжки впливає тип конституції,  співвідношення колагенової та еластинової тканин, хімічний склад сполучної тканини, особливості прояву больових рефлексів і рефлексів  розтягнення. Тому кмітливі люди не стануть порівнювати свої успіхи з чужими  - і не втратять мотивацію і наполегливість, якщо реальні темпи не співпадуть з очікуваннями.  Адже адаптивні можливості людського тіла майже безмежні.    

…регулярності. Серйозно, ми навіть не хотіли включати цей пункт в статтю – настільки він очевидний. І тим не менш, дехто примудряється ігнорувати це головне правило ефективних тренувань! А ми вкотре нагадаємо =)

...відсутності різкого болю. Ледь відчувши різкий біль – негайно припиніть вправу: адже це сигнал про те, що ваш вплив на м’яз перейшов у розряд травмуючого. Ігноруючи його, ви можете зумовити надрив м’яза, який зарубцюється і унеможливить подальші тренування.   

…маленьких хитрощів. Розігрів м'язів може бути не тільки активним, а й пасивним – гарячі ванни, контрастний душ, сауна або масаж. Дехто перед виконанням розминки вдається  до розтирання розігріваючими мазями, значно знижуючи ризик травматизму.  Ми схвалюємо таку обачність!

Хороша розтяжка – не тільки ознака здорового тіла, а й предмет гордості. Заради неї варто постаратися.  Прагніть до свого максимуму! Ми переконані, що у вас все вийде. 

 

Читайте також

                        «Mind & Вody» - оздоровча система, об'єднана під загальною назвою «mind & body» або «тіло і дух», «розумне тіло». Програма «Mind & Body» ідеально підходять тим, хто хоче відволіктися від міської метушні та шаленого темпу. За допомогою спеціальних вправ Ви зможете: розвинути гнучкість, витривалість, поліпшите загальний стан здоров'я, скоректуєте контур свого тіла, позбудетеся від негативних емоцій. Тренування по системі«Mind & Body» допоможуть Вам розслабитися та почати відчувати своє тіло. Вдумливе і уважне ставлення до свого організму, тиха музика,... читати повністю
Життя в великих містах та сидячий спосіб життя диктують свої правила, тому сучасній жінці не можна обійтися без фізичної активності і регулярних занять спортом. Будь яка розсудлива жінка, яка хоче зберегти своє фізичне і психоемоційне здоров'я намагається присвятити хоча б дві години на тиждень для спорту. Здоровий спосіб життя, правильне харчування та тренування стали невід’ємною рутиною для кожної жінки. Проте, чи варто продовжувати активні тренування коли майбутня матір чекає на дитину? Фахівці стверджують, що вагітність – це не хвороба, тому немає сенсу проводити всі дев'ять місяців у... читати повністю
Суть практики йогічного фітнесу у гармонійному поєднанні притаманних класичній індійській йозі комплексів статичних положень тіла з характерним для західної фізичної культури диференційованим підходом до розвитку фізичних якостей, адже такий підхід дає змогу більш концентровано і глибоко розвивати необхідні фізичні кондиції та ретельніше відслідковувати й контролювати особистий прогрес. Заняття складаються з поступового оволодіння окремими комплексами різного ступеню складності, спрямованими на всебічний і ретельний розвиток рівноваги, сили, гнучкості, витривалості та координації. Основою... читати повністю
  «Спортивним харчуванням» називають харчові концентрати, препарати і різні добавки, які допомагають спалити жир, наростити м’язовий рельєф та призначені для людей, які активно тренуються. Спортивне харчування зараховується до категорії добавок, так як його правильне використання являє собою додаток до основного раціону, що складається зі звичайних продуктів, а не повну їх заміну. Переваги:  ✔Поліпшення спортивних результатів  ✔Збільшення витривалості  ✔Підвищена міцність  ✔Поліпшення кровообігу і засвоєння поживних речовин  ✔Скорочення часу відновлення  ✔Зниження ризику травми  ✔Поліпшення... читати повністю
Що краще: інтенсивні тренування чи свідомі заняття?   Сучасна людина, яка бажає схуднути правильним способом, розуміє, що цього важко досягти без фізичних навантажень. Тому постає вибір, яким видом тренування допомогти тілу набути бажаного вигляду. На щастя, вибір широкий і кожен може обрати потрібний для себе варіант: від спокійної йоги до танців, кардіотренувань та різних видів фітнесу. Тому давайте розглянемо, що ефективніше для схудення – спокійні чи жваві тренування?   Переваги йоги, пілатесу, стретчингу та корекційної гімнастики (Mind & Body) ✔Поговоримо про схуднення. Наша мета -... читати повністю