Ви є тут

Спорт і фітнес під час вагітності: за і проти

Життя в великих містах та сидячий спосіб життя диктують свої правила, тому сучасній жінці не можна обійтися без фізичної активності і регулярних занять спортом. Будь яка розсудлива жінка, яка хоче зберегти своє фізичне і психоемоційне здоров'я намагається присвятити хоча б дві години на тиждень для спорту. Здоровий спосіб життя, правильне харчування та тренування стали невід’ємною рутиною для кожної жінки. Проте, чи варто продовжувати активні тренування коли майбутня матір чекає на дитину?

Фахівці стверджують, що вагітність – це не хвороба, тому немає сенсу проводити всі дев'ять місяців у ліжку. Однак, займатися у звичайному режимі теж не варто, слід перейти на щадний режим.

Отже, якими видами спорту категорично не можна займатися жінкам у положенні?

Відповідь на це питання залежить від виду спорту, яким займається дівчина. Слід категорично виключити професійні тренування, якщо ви займаєтесь кінним спортом, пауерліфтингом, велоспортом, їздою на лижах та ковзанах, веслуванням, оскільки ці види спорту травмонебезпечні. З обережністю слід займатися степ аеробікою та танцями, адже рухи з елементами стрибків можуть викликати кровотечу або спричинити викидень. Крім цього, не варто виконувати деякі асани йоги, під час виконання яких потрібне збереження рівноваги. Вони можуть призвести до падіння та травм, що вкрай небажано в період виношування малюка. Фітнес під час вагітності допустимий, однак слід обмежити обсяги фізичного навантаження в першому триместрі.

Протипоказання до занять спортом

Крім категорично заборонених видів спорту, існують певні протипоказання до фізичної активності у вагітних жінок. Не варто захоплюватися фітнесом, йогою та плаванням, якщо вас мучить токсикоз або у вас діагнозували передлежання плаценти, багатоводдя.
Також не варто займатися спортом при виявленні запальних процесів, кровотечі чи при захворюванні печінки та нирок. 

Який вид фізичної активності вибрати

При відсутності протипоказань після консультації лікаря можна сміливо давати зелене світло спорту та фітнесу під час вагітності. Отже, давайте розберемося, чим варто зайнятися в період виношування малюка. 

Йога. Існують певні асани, які дозволено тренувати вагітним жінкам, вони покращують кровопостачання органів малого тазу і готують майбутню матір до родової діяльності. Уникайте сильних розтяжок, оскільки саме в період виношування малюка під впливом гормонів зв'язки дуже сильно розм'якшуються, що може призвести до травм.

Пілатес. Позитивний вплив пілатесу на організм вагітної жінки давно доведено. Користь методики полягає в наступному: 
•    відбувається зміцнення мускулатури живота і м'язів, що оточують хребет;
•    зберігається правильна постава жінки під час вагітності, що сприяє поліпшенню самопочуття і збільшення життєвого простору для малюка в матці;
•    відбувається тренування дихання;
•    вміння швидко і правильно розслаблятися знадобиться в процесі майбутніх пологів;
•    зменшується частота та інтенсивність больових відчуттів в спині;
•    знижується рівень стресових гормонів в організмі жінки.
При заняттях пілатесом збільшується ймовірність того, що плід займе правильне положення в животі перед пологами.

Йогічний фітнес. Суть практики йогічного фітнесу у гармонійному поєднанні притаманних класичній індійській йозі комплексів статичних положень тіла з характерним для західної фізичної культури диференційованим підходом до розвитку фізичних якостей.
Заняття складаються з поступового оволодіння окремими комплексами різного ступеню складності, спрямованими на всебічний і ретельний розвиток рівноваги, сили, гнучкості, витривалості та координації. Основою всіх комплексів є повноцінний синтез дихальних вправ з окремими статичними положеннями і складно координаційними динамічними переходами між ними; акцент на інтенсивній роботі з окремими частинами тіла; обов’язкова адаптація вправ до індивідуальних особливостей фізичного розвитку кожного практикуючого.
Перед виконанням комплексів обов’язково проводиться розминка, яка складається з самомасажу, суглобової та мязево-сухожильної гімнастики, по закінченні виконується заминка - комплекс терапевтичних вправ для хребта та суглобів.

Аква-аеробіка і плавання. По-перше, заняття у воді не дають тілу вагітної жінки перегрітися, по-друге, вага плоду відчувається значно менше, а значить, виключені зайві навантаження на хребет і суглоби. Під час плавання розслабляються м'язи, знімається напруга з хребта, поліпшується кровообіг, проходять головні болі.

Тривалі прогулянки на свіжому повітрі. Якщо ви ніколи не були великим фанатом спорту, не варто починати під час вагітності. Приділяйте більше часу прогулянці на свіжому повітрі, щоб забезпечити організм достатньою кількістю кисню.

Читайте також

                        «Mind & Вody» - оздоровча система, об'єднана під загальною назвою «mind & body» або «тіло і дух», «розумне тіло». Програма «Mind & Body» ідеально підходять тим, хто хоче відволіктися від міської метушні та шаленого темпу. За допомогою спеціальних вправ Ви зможете: розвинути гнучкість, витривалість, поліпшите загальний стан здоров'я, скоректуєте контур свого тіла, позбудетеся від негативних емоцій. Тренування по системі«Mind & Body» допоможуть Вам розслабитися та почати відчувати своє тіло. Вдумливе і уважне ставлення до свого організму, тиха музика,... читати повністю
Суть практики йогічного фітнесу у гармонійному поєднанні притаманних класичній індійській йозі комплексів статичних положень тіла з характерним для західної фізичної культури диференційованим підходом до розвитку фізичних якостей, адже такий підхід дає змогу більш концентровано і глибоко розвивати необхідні фізичні кондиції та ретельніше відслідковувати й контролювати особистий прогрес. Заняття складаються з поступового оволодіння окремими комплексами різного ступеню складності, спрямованими на всебічний і ретельний розвиток рівноваги, сили, гнучкості, витривалості та координації. Основою... читати повністю
  «Спортивним харчуванням» називають харчові концентрати, препарати і різні добавки, які допомагають спалити жир, наростити м’язовий рельєф та призначені для людей, які активно тренуються. Спортивне харчування зараховується до категорії добавок, так як його правильне використання являє собою додаток до основного раціону, що складається зі звичайних продуктів, а не повну їх заміну. Переваги:  ✔Поліпшення спортивних результатів  ✔Збільшення витривалості  ✔Підвищена міцність  ✔Поліпшення кровообігу і засвоєння поживних речовин  ✔Скорочення часу відновлення  ✔Зниження ризику травми  ✔Поліпшення... читати повністю
Що краще: інтенсивні тренування чи свідомі заняття?   Сучасна людина, яка бажає схуднути правильним способом, розуміє, що цього важко досягти без фізичних навантажень. Тому постає вибір, яким видом тренування допомогти тілу набути бажаного вигляду. На щастя, вибір широкий і кожен може обрати потрібний для себе варіант: від спокійної йоги до танців, кардіотренувань та різних видів фітнесу. Тому давайте розглянемо, що ефективніше для схудення – спокійні чи жваві тренування?   Переваги йоги, пілатесу, стретчингу та корекційної гімнастики (Mind & Body) ✔Поговоримо про схуднення. Наша мета -... читати повністю
Шалена Сушка з Оксаною Воробець – це програма для тих, хто хоче позбутися зайвих кілограмів, прагне мати струнке і привабливе тіло. Програма складена таким чином, щоб сприяти виведенню токсинів, шлаків, зайвої рідини та залишкових продуктів обміну з організму. Завдяки ретельно підібраним та вивіреним комплексам вправ на кожному занятті відбувається інтенсивне кардіо-спалення зайвої жирової маси (без втрати м'язової). На початку програми тренер за індивідуальними рекомендаціями складає ваш щоденник харчування на час проходження курсу.  Щоб досягти успіхів потрібно постаратися. Програма... читати повністю