Ви є тут

Про харчування до і після тренування

Привіт, друзі! Сьогодні у рубриці «Поради безпечного тренування» ми хочемо поговорити про одне з з найбільш частих і спірних питань – про харчування до і після тренування.

Навколо багато говорять про тренування натще, харчування до тренування, вуглеводне вікно і так далі. Давайте розберемося у всіх головних моментах.

Ранкове тренування. Снідати чи ні?

Яке б не було тренування: силове, кардіо або йога, ти повинна визначитися з режимом харчування особисто для себе.

Варіант 1.

Прокинулася, випила склянку води, потренувалася, прийняла душ, приготувала сніданок і можна їсти. Інтервал між їжею і тренуванням - приблизно 15-20 хвилин.

Але якщо під час тренування немає сил або паморочиться голова, то твій варіант наступний.

Варіант 2

Прокинулася, з'їла легкий сніданок (йогурт або сир з фруктами, вівсянка, сендвіч із сиром і помідорами). Через 30 хвилин можна приступати до тренування.

Обидва варіанти гарні! Головне - визначитися, який підходить саме тобі, в залежності від графіка, стану організму і зручності. У когось сніданок під час заняття стане "поперек горла", і він не зможе якісно покачати прес, а комусь навпаки - без сніданку не здолати заплановану дистанцію і не викластися на всі 100%!

Денне тренування.

Якщо ти тренуєшся вдень, то поїсти необхідно за годину до тренування. Бажано включити в прийом їжі складні вуглеводи, які через 40-50 хвилин почнуть давати енергію. Якщо ти їла м'ясо, то краще почекати півтори години. Після тренування можна їсти практично відразу. Бажано білки, трохи вуглеводів і обов'язково овочі.

Що стосується білково-вуглеводного вікна, воно дійсно відкрите протягом 20 хвилин. Ти можеш з`їсти швидкі вуглеводи, наприклад фрукт або фреш. Але запам'ятай - якщо з'їси шоколадку після тренування, то цукор піде в м'язи, які вичерпали запаси вуглеводів за тренування, а жир піде в жир!

Вечірнє тренування.

Так само як і перед обіднім тренуванням, перед вечірнім необхідно їсти вуглеводи, а після - білок плюс овочі з невеликою часткою вуглеводів. Один з найбільш частих питань: "Як бути, якщо я тренуюся о 7 вечора і приїжджаю додому о 9?" Ми рекомендуємо вечеряти до 20:00, тому якщо у тебе тренування о 19:00, то повечеряй о 18:00 та о 19:00 спокійно позаймайся. А після тренування вже не потрібно нічого їсти, тим більше, якщо хочеш схуднути. Це - справа звички. Але, якщо голод після 20:00 нестерпний, то можна з'їсти пару білків від яйця або випити склянку кефіру.

Пити чи не пити під час тренування?

Обов'язково пити! Якщо потієш мало - пити дрібними ковтками, по трошки. Потієш сильно - пий багато!