Ви є тут

Поради безпечного тренування. Питання підбору взуття для ФІТНЕСУ

Якщо ви записалися на заняття з фітнесу вперше в житті, то виникає безліч питань. Як одягнутися для тренувань? Яке взуття краще підібрати? У статті мова піде про взуття, саме від нього багато в чому залежить, наскільки комфортно вам буде займатися. Якщо кросівки будуть надмірно стискати або постійно натирати ноги, то ви навряд зможете дочекатися закінчення занять і навряд чи швидко відновитеся до наступних. 
Основні ОСОБЛИВОСТІ взуття для фітнесу:
Якщо ви віддаєте перевагу йозі, то найзручніше займатися босоніж - до речі, це додатково стимулює важливі точки на ступні. Але ось активний фітнес, аеробіка або шейпінг, інтервальний і функціональний тренінги вимагають наявності спеціального взуття. Основні його особливості будуть наступними: 
✅ універсальність (в ньому має бути зручно бігати, стрибати і виконувати різні вправи);
✅невелика вага (в основному, залежить від матеріалу підошви);
✅повітропроникність (верхні матеріали можуть бути синтетичними, але обов'язково сітчастими або з перфорацією);
✅ хороша фіксація (спортивне взуття повинне підтримувати щиколотку, а також регулюватися по товщині ноги);
✅ пружиниста підошва (вона повинна бути м'якою і рельєфною);
✅ м'яка устілка (бажано - ортопедична).
Які функції повинне виконувати якісне фітнес-взуття?
АМОРТИЗАЦІЯ
Вона необхідна для того, щоб зменшити навантаження на наші суглоби і хребет при стрибках і ударах. Для того щоб визначити, наскільки пружинистими будуть кросівки «в роботі», дивимося на підошву - вона повинна бути виконана з піни або гуми. Піна буде легше по вазі і може бути настільки ж еластичною, як і гума. Гуму ж краще брати синтетичну - натуральна ускладнює взуття.
ФУНКЦІОНАЛ ПІДОШВИ
Крім амортизації, підошва може виконувати й інші функції. Ті моделі взуття, в яких підошва складається з декількох шарів, будуть краще. Нижній шар забезпечує гарне зчеплення із поверхнею, середній - достатню жорсткість, а верхній - зменшує навантаження на стопу. Якщо ж підошва складається з єдиного шару без поділів, таке взуття навряд чи прослужить довго.
ПІДТРИМКА ЩИКОЛОТКИ
Заняття фітнесом припускають велику кількість стрибків і активних рухів. І щоб в ході тренування не було ризику травмувати щиколотку, кросівки повинні бути досить високими, щоб надавати необхідну підтримку. Низькі кеди і інші «прогулянкові» варіанти в даному випадку не підійдуть. До того ж, верх взуття повинен бути ще й досить жорстким, щоб нога трималася в ньому надійно. 
НАДІЙНА ФІКСАЦІЯ
Для того, щоб забезпечувалася попередня функція, тобто, щоб взуття підтримувало халяву, воно повинне володіти надійною фіксацією. Так, кросівки без застібок надягати швидше і зручніше, але з часом вони можуть розтягнутися, і ви ніяк не відрегулюєте їх посадку на нозі. Віддавайте перевагу шнуркам, а не липучкам - так взуття буде ідеально «підігнане» під обсяг вашої ступні. Щоб шнурки не натирали ноги при інтенсивних рухах, краще обирати моделі з бічними петлями, а не наскрізними дірочками.
Для танцювальний занять, наприклад ZUMBA®, взуття має бути не занадто сковзке, але не обмежувати рухи і повороти, щоб не створити зайве навантаження на коліна під час тренувань.

Отже, ще 3 корисних ради при покупці
1. Купуйте взуття виключно в спеціалізованих магазинах. Що стосується виробника, зараз є маса гідних брендів, тільки стежте за тим, щоб купити оригінал, а не підробку. Ну, а про «базарні» китайські кросівки ми і зовсім промовчимо - це ніяк не взуття для тренувань.
2. Відправляйтеся за покупкою в кінці дня: ваші ступні будуть трохи набряклими, але так не буде ризику, що ви виберете занадто тісні кросівки. Взуття не повинне тиснути. Іноді краще, щоб устілка була на пару міліметрів довше ступні. Але в той же час кросівок не повинен бовтатися на нозі.
3. Носіть ваші кросівки для фітнесу тільки в зал. Якщо плануєте займатися на вулиці або бігати вранці, придбайте спеціальне взуття для бігу або з більш щільної підошвою, яка витримає більш серйозне навантаження.
Щоб взуття для фітнесу дозволило вам добиватися хороших результатів на тренуваннях і виключало ризик травм, потрібно звертати увагу на всі перераховані вище критерії вибору.