Ви є тут

Масаж і нервова система

МАСАЖ - це не тільки приємний процес, але і у всіх відносинах корисний. Користь масажу воістину багатогранна і комплексна. Масаж має різнобічний вплив на організм людини, перш за все - на НЕРВОВУ СИСТЕМУ.
Нервова система перша сприймає дію масажу, тому що в шкірі знаходиться величезна кількість нервових закінчень. Змінюючи силу, характер, тривалість масажу, можна знижувати або підвищувати нервову збудливість, підсилювати та оживляти втрачені рефлекси, покращувати трофіку тканин, а також діяльність внутрішніх органів.
Глибокий вплив має масаж на периферичну нервову систему, послабляючи або припиняючи біль, поліпшуючи провідність нерва, прискорюючи процес регенерації при його ушкодженні, попереджаючи або зменшуючи вазомоторні чутливі й трофічні розлади.
При ніжному повільному погладжуванні знижується збудливість масажованих тканин, і це впливає на нервову систему, при енергійному і швидкому доторканні підвищується роздратованість масажованих тканин. Дуже важлива для впливу на нервову систему атмосфера проведення масажу. Тепле повітря, приглушене світло, приємна спокійна музика допомагають підсилити лікувальний ефект масажу.