Ви є тут

Емоції, які причаїлися в тілі: позбуваємося м’язового панцира

Характер людини відображається в її тілі – так кажуть психологи. Інколи одного погляду достатньо, щоб зрозуміти – подобається людина чи ні. І сьогодні ми говоритимемо про те, що мимоволі відштовхує людей. Про сукупність тілесних блоків, які виникають під впливом невисловлених емоцій - явище, більш відоме як м’язовий панцир.

Ще в дитинстві ми засвоїли, що «небажані» емоції показувати не слід. Оскільки тіло і душа взаємопов'язані, наше намагання придушити в зародку страхи, образи, тривоги чи гнів на фізичному рівні трансформується у м'язові блоки. З часом вони набувають характеру хронічної м’язової напруженості в місцях, які відповідають за вираз тієї чи іншої емоції. Тіло всотує наш досвід та віддзеркалює панівний емоційний стан. Постійно підтиснуті плечі, напружені губи і скули, важкість в грудях, закріпачений таз, наморщений лоб – те, що добре помітно збоку, ми самі вже навіть не зауважуємо.  А варто б. 

 На підтримку «м’язового панцира» щодня даремно витрачаються наші енергетичні резерви.  Внаслідок цього ми швидше втомлюємося, наша продуктивність і емоційний фон знижуються. М’язові блоки в тілі перетискають судини, перешкоджають вільній циркуляції крові та лімфи в організмі, порушуючи обмін речовин. Інколи емоційні затиски відгукуються різноманітними хворобами. А їх спокійно можна уникнути – вмій ми вчасно і глибоко розслабити напружені ділянки!

 

Боротися з м’язовими блоками можна і треба. Ось декілька шляхів, доступних кожному.

>>> Перше і найголовніше – заняття спортом. Рухайтесь! Фітнес, йога, танці, бойові мистецтва – все це є  «руховою терапією» проти емоційних затисків. Навантажуйте і розтягуйте ваші м’язи у незвичний для них спосіб! Після сильного м'язового напруження наступає їх сильне розслаблення. (Відповідно, щоб розслабити потрібну групу м'язів, потрібно їх насамперед сильно напружити). Напружуючи по черзі різні групи м'язів, досягаємо максимального розслаблення всього тіла. Фізична активність ламає вщент м’язові блоки страху, сексуальності, образ, не даючи тілу бути згорбленим, кволим і жалюгідним – тому не нехтуйте нею.

>>> Друге, на що слід звернути увагу – дихання. Через глибоке дихання ми позбуваємося блоків в області грудей і шиї (гнів, крик, плач сховалися саме тут). Опануйте методи дихальної гімнастики. Повільно вдихайте і видихайте повітря на повні груди, обов’язково задійте ваші черевні м’язи, використовуйте весь об’єм ваших легень. Дихальні вправи можна робити самостійно або поєднувати зі звичайною гімнастикою.

>>> Позбутися «гримаси скорботи»  – блоків навколо рота – доволі важко. Позіхайте – це найкращий спосіб зняти напругу цієї зони. Для розслаблення жувальних м’язів допомагає безгучне промовляння складів «и» і «те», щелепа при цьому має вільно відвиснути. А для розслаблення мімічних м’язів виконуйте масаж обличчя.

>>> Через вібрацію голосових зв’язок руйнуються блоки в області гортані – знімайте їх за допомогою співу (вокальні дані тут другорядні, співати можна і з терапевтичною метою - тож не соромтесь). 

>>> Масаж – чи не найкращий спосіб пропрацювати хронічну напруженість м’язів. Глибоке промасовування засмічених залишковими емоціями ділянок м’язів хоч і може супроводжуватись больовими відчуттями, проте справляє воістину цілющий ефект.

>>> І наостанок згадаємо про техніку глибокої релаксації, яка щосуботи проводиться в нашому Клубі. Під час практики йога нідри відбувається контакт розуму та підсвідомості. Це одночасно і розслаблення, і можливість «продіагностувати» внутрішнім поглядом своє тіло, виявити існуючі м’язові затиски. Ви почергово звертаєте увагу на кожну ділянку тіла – пальці, долоні, руки, плечі тощо. Одночасно намагаєтеся зрозуміти свої відчуття та розслабити кожну зону. Досконало опанувати цю техніку непросто, проте втрата хронічного напруження завдяки релаксації відбувається навіть у новачків.

Рухи, осанка, вираз обличчя часто є визначальними факторами при спілкуванні з людьми. І формуються вони поступово під впливом звичного напруження / розслаблення груп м’язів. Тож досить бути «лицарями мимоволі», скиньте емоційні обладунки – і дізнайтеся, скільки сили, впевненості та бадьорості приховувало роками ваше тіло =)

 

Читайте також

                        «Mind & Вody» - оздоровча система, об'єднана під загальною назвою «mind & body» або «тіло і дух», «розумне тіло». Програма «Mind & Body» ідеально підходять тим, хто хоче відволіктися від міської метушні та шаленого темпу. За допомогою спеціальних вправ Ви зможете: розвинути гнучкість, витривалість, поліпшите загальний стан здоров'я, скоректуєте контур свого тіла, позбудетеся від негативних емоцій. Тренування по системі«Mind & Body» допоможуть Вам розслабитися та почати відчувати своє тіло. Вдумливе і уважне ставлення до свого організму, тиха музика,... читати повністю
Життя в великих містах та сидячий спосіб життя диктують свої правила, тому сучасній жінці не можна обійтися без фізичної активності і регулярних занять спортом. Будь яка розсудлива жінка, яка хоче зберегти своє фізичне і психоемоційне здоров'я намагається присвятити хоча б дві години на тиждень для спорту. Здоровий спосіб життя, правильне харчування та тренування стали невід’ємною рутиною для кожної жінки. Проте, чи варто продовжувати активні тренування коли майбутня матір чекає на дитину? Фахівці стверджують, що вагітність – це не хвороба, тому немає сенсу проводити всі дев'ять місяців у... читати повністю
Суть практики йогічного фітнесу у гармонійному поєднанні притаманних класичній індійській йозі комплексів статичних положень тіла з характерним для західної фізичної культури диференційованим підходом до розвитку фізичних якостей, адже такий підхід дає змогу більш концентровано і глибоко розвивати необхідні фізичні кондиції та ретельніше відслідковувати й контролювати особистий прогрес. Заняття складаються з поступового оволодіння окремими комплексами різного ступеню складності, спрямованими на всебічний і ретельний розвиток рівноваги, сили, гнучкості, витривалості та координації. Основою... читати повністю
  «Спортивним харчуванням» називають харчові концентрати, препарати і різні добавки, які допомагають спалити жир, наростити м’язовий рельєф та призначені для людей, які активно тренуються. Спортивне харчування зараховується до категорії добавок, так як його правильне використання являє собою додаток до основного раціону, що складається зі звичайних продуктів, а не повну їх заміну. Переваги:  ✔Поліпшення спортивних результатів  ✔Збільшення витривалості  ✔Підвищена міцність  ✔Поліпшення кровообігу і засвоєння поживних речовин  ✔Скорочення часу відновлення  ✔Зниження ризику травми  ✔Поліпшення... читати повністю
Що краще: інтенсивні тренування чи свідомі заняття?   Сучасна людина, яка бажає схуднути правильним способом, розуміє, що цього важко досягти без фізичних навантажень. Тому постає вибір, яким видом тренування допомогти тілу набути бажаного вигляду. На щастя, вибір широкий і кожен може обрати потрібний для себе варіант: від спокійної йоги до танців, кардіотренувань та різних видів фітнесу. Тому давайте розглянемо, що ефективніше для схудення – спокійні чи жваві тренування?   Переваги йоги, пілатесу, стретчингу та корекційної гімнастики (Mind & Body) ✔Поговоримо про схуднення. Наша мета -... читати повністю