Ви є тут

Емоції, які причаїлися в тілі: позбуваємося м’язового панцира

Характер людини відображається в її тілі – так кажуть психологи. Інколи одного погляду достатньо, щоб зрозуміти – подобається людина чи ні. І сьогодні ми говоритимемо про те, що мимоволі відштовхує людей. Про сукупність тілесних блоків, які виникають під впливом невисловлених емоцій - явище, більш відоме як м’язовий панцир.

Ще в дитинстві ми засвоїли, що «небажані» емоції показувати не слід. Оскільки тіло і душа взаємопов'язані, наше намагання придушити в зародку страхи, образи, тривоги чи гнів на фізичному рівні трансформується у м'язові блоки. З часом вони набувають характеру хронічної м’язової напруженості в місцях, які відповідають за вираз тієї чи іншої емоції. Тіло всотує наш досвід та віддзеркалює панівний емоційний стан. Постійно підтиснуті плечі, напружені губи і скули, важкість в грудях, закріпачений таз, наморщений лоб – те, що добре помітно збоку, ми самі вже навіть не зауважуємо.  А варто б. 

 На підтримку «м’язового панцира» щодня даремно витрачаються наші енергетичні резерви.  Внаслідок цього ми швидше втомлюємося, наша продуктивність і емоційний фон знижуються. М’язові блоки в тілі перетискають судини, перешкоджають вільній циркуляції крові та лімфи в організмі, порушуючи обмін речовин. Інколи емоційні затиски відгукуються різноманітними хворобами. А їх спокійно можна уникнути – вмій ми вчасно і глибоко розслабити напружені ділянки!

 

Боротися з м’язовими блоками можна і треба. Ось декілька шляхів, доступних кожному.

>>> Перше і найголовніше – заняття спортом. Рухайтесь! Фітнес, йога, танці, бойові мистецтва – все це є  «руховою терапією» проти емоційних затисків. Навантажуйте і розтягуйте ваші м’язи у незвичний для них спосіб! Після сильного м'язового напруження наступає їх сильне розслаблення. (Відповідно, щоб розслабити потрібну групу м'язів, потрібно їх насамперед сильно напружити). Напружуючи по черзі різні групи м'язів, досягаємо максимального розслаблення всього тіла. Фізична активність ламає вщент м’язові блоки страху, сексуальності, образ, не даючи тілу бути згорбленим, кволим і жалюгідним – тому не нехтуйте нею.

>>> Друге, на що слід звернути увагу – дихання. Через глибоке дихання ми позбуваємося блоків в області грудей і шиї (гнів, крик, плач сховалися саме тут). Опануйте методи дихальної гімнастики. Повільно вдихайте і видихайте повітря на повні груди, обов’язково задійте ваші черевні м’язи, використовуйте весь об’єм ваших легень. Дихальні вправи можна робити самостійно або поєднувати зі звичайною гімнастикою.

>>> Позбутися «гримаси скорботи»  – блоків навколо рота – доволі важко. Позіхайте – це найкращий спосіб зняти напругу цієї зони. Для розслаблення жувальних м’язів допомагає безгучне промовляння складів «и» і «те», щелепа при цьому має вільно відвиснути. А для розслаблення мімічних м’язів виконуйте масаж обличчя.

>>> Через вібрацію голосових зв’язок руйнуються блоки в області гортані – знімайте їх за допомогою співу (вокальні дані тут другорядні, співати можна і з терапевтичною метою - тож не соромтесь). 

>>> Масаж – чи не найкращий спосіб пропрацювати хронічну напруженість м’язів. Глибоке промасовування засмічених залишковими емоціями ділянок м’язів хоч і може супроводжуватись больовими відчуттями, проте справляє воістину цілющий ефект.

>>> І наостанок згадаємо про техніку глибокої релаксації, яка щосуботи проводиться в нашому Клубі. Під час практики йога нідри відбувається контакт розуму та підсвідомості. Це одночасно і розслаблення, і можливість «продіагностувати» внутрішнім поглядом своє тіло, виявити існуючі м’язові затиски. Ви почергово звертаєте увагу на кожну ділянку тіла – пальці, долоні, руки, плечі тощо. Одночасно намагаєтеся зрозуміти свої відчуття та розслабити кожну зону. Досконало опанувати цю техніку непросто, проте втрата хронічного напруження завдяки релаксації відбувається навіть у новачків.

Рухи, осанка, вираз обличчя часто є визначальними факторами при спілкуванні з людьми. І формуються вони поступово під впливом звичного напруження / розслаблення груп м’язів. Тож досить бути «лицарями мимоволі», скиньте емоційні обладунки – і дізнайтеся, скільки сили, впевненості та бадьорості приховувало роками ваше тіло =)