Ви є тут

Для чого нам потрібен L-Карнітин?

Перехід до здорового способу життя – річ непроста. Ви вельми радикально налаштовані схуднути, підтягнути живіт, регулярно тренуватися…  А лінивий організм чинить опір змінам, протестуючи проти навантажень!  Як допомогти організму адаптуватися?

Нормалізувати обмін речовин і додати енергії вашим м’язам здатен Л-карнітин. Якщо ви націлені підтримувати інтенсивний темп тренувань чи худнути без шкоди для здоров’я – слід подбати про збагачення організму цією незамінною речовиною.

Що таке Л-карнітин і звідки він береться?  Л-карнітин (також відомий як Левокарнітин) присутній в нашому організмі і відповідає за швидкість обміну речовин. Це вітаміноподібна речовина, споріднена з вітамінами групи В (Його ще називають вітаміном Вт, В11, ). Найбільша концентрація карнітину  міститься у м’язах та печінці. В нормі, при збалансованому харчуванні організм синтезує Л-карнітин самотужки в печінці та нирках, а також отримує його з їжею.

Зокрема, карнітин міститься в м’ясі, рибі, молоці, в невеликій мірі – в овочах та бобових.

Добова норма Л-карнітину для дорослої людини в стані спокою складає в середньому 300 мг. Ця величина суттєво зростає при фізичній активності (до 500-2000 мг) .

Яку роль виконує Л-карнітин в організмі? 

Основна його функція - прискорення жирового обміну на клітинному рівні. Л-карнітин відповідає за транспортування жирних кислот з жирових депо в мітохондрії – своєрідні енергетичні станції клітин, де жир розщеплюється і перетворюється на енергію. Л-карнітин пригнічує вуглеводний обмін і перебудовує організм на більш ефективне спалювання жирів. Для цього потрібні певні передумови – Л-карнітин включається в роботу тільки при підвищених енергозатратах. Тому його прийом рекомендується при тривалих кардіонавантаженнях. За рахунок вивільнення потужних запасів енергії зростає витривалість, знижується загальна втомлюваність. Л-карнітин зменшує накопичення молочної кислоти у м’язах (яка відгукується больовими відчуттями після фізичних навантажень) – і організм потребує менше часу на відновлення.

Зважаючи на свою роль жироспалювача, Л-карнітин став одним з хітів спортивного харчування.

Якщо ви вирішили підвищити ефективність тренування за допомогою Л-карнітину, зверніть увагу на такі моменти:

1. Якщо працює ваше тіло – працює і Л-карнітин, посилено спалюючи накопичений «про запас» жир. Прийом Л-карнітину для схуднення поза фізичними навантаженнями – марна справа. Транспортування жирних кислот включається тільки при підвищеній потребі організму в енергії в процесі подолання фізичних навантажень аеробного характеру. Якщо ви ведете звично пасивний спосіб життя, немає сенсу додатково приймати Л-карнітин, він не принесе бажаного ефекту і не сприятиме схудненню жодним чином.

2. Дозування. В ході випробувань не виявлено ніяких переваг високих доз препарату (на щастя, побічних ефектів від перевищення теж). Отже збільшувати рекомендовану добову дозу Л-карнітину для кращого ефекту немає сенсу.  

3.Л-карнітин не схильний затримуватися в організмі і його надлишок доволі швидко виводиться з тіла.  Слід вживати препарат безпосередньо перед тренуванням (приблизно за 30 хв).

4. Чи безпечний Л-карнітин? Так, абсолютно, завдяки своєму природному походженню. Однак, вживати Л-карнітин в якості харчової добавки перед тренуванням слід короткими курсами. Зверніть увагу, що НАДМІРУ частий довготривалий прийом Л-карнітину в препаратах може позбавити ваш організм звички виробляти його самостійно! (так званий «синдром відміни»). Щоправда, в нашій практиці такі випадки не траплялися, але береженого Бог береже. Дійсно, ефект Л-карнітину колосальний, але це  не причина зловживати ним =)

Наостанок. Значення Л-карнітину не зводиться виключно до вищеописаного. Що не менш важливо, Л-карнітин виводить з організму токсичні речовини, перешкоджаючи їх накопиченню в клітинах.

Окрім цього, Л-карнітин сприяє покращенню засвоєння їжі. Також він нормалізує роботу печінки, серцево-судинної системи, головного мозку: Л-карнітин знижує рівень холестерину в крові, мінімізує ризик інфарктів та інсультів, запобігаючи звуженню судин серця і мозку, підвищує розумові здібності. І загалом, чинить тонізуючу дію на організм, підвищує його адаптаційні можливості. Все це створило хорошу репутацію цієї речовини не тільки в фітнес-індустрії, а й в різних галузях медицини. Сімейний Фітнес Клуб «Анастасія» рекомендує!

 

Читайте також

                        «Mind & Вody» - оздоровча система, об'єднана під загальною назвою «mind & body» або «тіло і дух», «розумне тіло». Програма «Mind & Body» ідеально підходять тим, хто хоче відволіктися від міської метушні та шаленого темпу. За допомогою спеціальних вправ Ви зможете: розвинути гнучкість, витривалість, поліпшите загальний стан здоров'я, скоректуєте контур свого тіла, позбудетеся від негативних емоцій. Тренування по системі«Mind & Body» допоможуть Вам розслабитися та почати відчувати своє тіло. Вдумливе і уважне ставлення до свого організму, тиха музика,... читати повністю
Життя в великих містах та сидячий спосіб життя диктують свої правила, тому сучасній жінці не можна обійтися без фізичної активності і регулярних занять спортом. Будь яка розсудлива жінка, яка хоче зберегти своє фізичне і психоемоційне здоров'я намагається присвятити хоча б дві години на тиждень для спорту. Здоровий спосіб життя, правильне харчування та тренування стали невід’ємною рутиною для кожної жінки. Проте, чи варто продовжувати активні тренування коли майбутня матір чекає на дитину? Фахівці стверджують, що вагітність – це не хвороба, тому немає сенсу проводити всі дев'ять місяців у... читати повністю
Суть практики йогічного фітнесу у гармонійному поєднанні притаманних класичній індійській йозі комплексів статичних положень тіла з характерним для західної фізичної культури диференційованим підходом до розвитку фізичних якостей, адже такий підхід дає змогу більш концентровано і глибоко розвивати необхідні фізичні кондиції та ретельніше відслідковувати й контролювати особистий прогрес. Заняття складаються з поступового оволодіння окремими комплексами різного ступеню складності, спрямованими на всебічний і ретельний розвиток рівноваги, сили, гнучкості, витривалості та координації. Основою... читати повністю
  «Спортивним харчуванням» називають харчові концентрати, препарати і різні добавки, які допомагають спалити жир, наростити м’язовий рельєф та призначені для людей, які активно тренуються. Спортивне харчування зараховується до категорії добавок, так як його правильне використання являє собою додаток до основного раціону, що складається зі звичайних продуктів, а не повну їх заміну. Переваги:  ✔Поліпшення спортивних результатів  ✔Збільшення витривалості  ✔Підвищена міцність  ✔Поліпшення кровообігу і засвоєння поживних речовин  ✔Скорочення часу відновлення  ✔Зниження ризику травми  ✔Поліпшення... читати повністю
Що краще: інтенсивні тренування чи свідомі заняття?   Сучасна людина, яка бажає схуднути правильним способом, розуміє, що цього важко досягти без фізичних навантажень. Тому постає вибір, яким видом тренування допомогти тілу набути бажаного вигляду. На щастя, вибір широкий і кожен може обрати потрібний для себе варіант: від спокійної йоги до танців, кардіотренувань та різних видів фітнесу. Тому давайте розглянемо, що ефективніше для схудення – спокійні чи жваві тренування?   Переваги йоги, пілатесу, стретчингу та корекційної гімнастики (Mind & Body) ✔Поговоримо про схуднення. Наша мета -... читати повністю