Ви є тут

Для чого нам потрібен L-Карнітин?

Перехід до здорового способу життя – річ непроста. Ви вельми радикально налаштовані схуднути, підтягнути живіт, регулярно тренуватися…  А лінивий організм чинить опір змінам, протестуючи проти навантажень!  Як допомогти організму адаптуватися?

Нормалізувати обмін речовин і додати енергії вашим м’язам здатен Л-карнітин. Якщо ви націлені підтримувати інтенсивний темп тренувань чи худнути без шкоди для здоров’я – слід подбати про збагачення організму цією незамінною речовиною.

Що таке Л-карнітин і звідки він береться?  Л-карнітин (також відомий як Левокарнітин) присутній в нашому організмі і відповідає за швидкість обміну речовин. Це вітаміноподібна речовина, споріднена з вітамінами групи В (Його ще називають вітаміном Вт, В11, ). Найбільша концентрація карнітину  міститься у м’язах та печінці. В нормі, при збалансованому харчуванні організм синтезує Л-карнітин самотужки в печінці та нирках, а також отримує його з їжею.

Зокрема, карнітин міститься в м’ясі, рибі, молоці, в невеликій мірі – в овочах та бобових.

Добова норма Л-карнітину для дорослої людини в стані спокою складає в середньому 300 мг. Ця величина суттєво зростає при фізичній активності (до 500-2000 мг) .

Яку роль виконує Л-карнітин в організмі? 

Основна його функція - прискорення жирового обміну на клітинному рівні. Л-карнітин відповідає за транспортування жирних кислот з жирових депо в мітохондрії – своєрідні енергетичні станції клітин, де жир розщеплюється і перетворюється на енергію. Л-карнітин пригнічує вуглеводний обмін і перебудовує організм на більш ефективне спалювання жирів. Для цього потрібні певні передумови – Л-карнітин включається в роботу тільки при підвищених енергозатратах. Тому його прийом рекомендується при тривалих кардіонавантаженнях. За рахунок вивільнення потужних запасів енергії зростає витривалість, знижується загальна втомлюваність. Л-карнітин зменшує накопичення молочної кислоти у м’язах (яка відгукується больовими відчуттями після фізичних навантажень) – і організм потребує менше часу на відновлення.

Зважаючи на свою роль жироспалювача, Л-карнітин став одним з хітів спортивного харчування.

Якщо ви вирішили підвищити ефективність тренування за допомогою Л-карнітину, зверніть увагу на такі моменти:

1. Якщо працює ваше тіло – працює і Л-карнітин, посилено спалюючи накопичений «про запас» жир. Прийом Л-карнітину для схуднення поза фізичними навантаженнями – марна справа. Транспортування жирних кислот включається тільки при підвищеній потребі організму в енергії в процесі подолання фізичних навантажень аеробного характеру. Якщо ви ведете звично пасивний спосіб життя, немає сенсу додатково приймати Л-карнітин, він не принесе бажаного ефекту і не сприятиме схудненню жодним чином.

2. Дозування. В ході випробувань не виявлено ніяких переваг високих доз препарату (на щастя, побічних ефектів від перевищення теж). Отже збільшувати рекомендовану добову дозу Л-карнітину для кращого ефекту немає сенсу.  

3.Л-карнітин не схильний затримуватися в організмі і його надлишок доволі швидко виводиться з тіла.  Слід вживати препарат безпосередньо перед тренуванням (приблизно за 30 хв).

4. Чи безпечний Л-карнітин? Так, абсолютно, завдяки своєму природному походженню. Однак, вживати Л-карнітин в якості харчової добавки перед тренуванням слід короткими курсами. Зверніть увагу, що НАДМІРУ частий довготривалий прийом Л-карнітину в препаратах може позбавити ваш організм звички виробляти його самостійно! (так званий «синдром відміни»). Щоправда, в нашій практиці такі випадки не траплялися, але береженого Бог береже. Дійсно, ефект Л-карнітину колосальний, але це  не причина зловживати ним =)

Наостанок. Значення Л-карнітину не зводиться виключно до вищеописаного. Що не менш важливо, Л-карнітин виводить з організму токсичні речовини, перешкоджаючи їх накопиченню в клітинах.

Окрім цього, Л-карнітин сприяє покращенню засвоєння їжі. Також він нормалізує роботу печінки, серцево-судинної системи, головного мозку: Л-карнітин знижує рівень холестерину в крові, мінімізує ризик інфарктів та інсультів, запобігаючи звуженню судин серця і мозку, підвищує розумові здібності. І загалом, чинить тонізуючу дію на організм, підвищує його адаптаційні можливості. Все це створило хорошу репутацію цієї речовини не тільки в фітнес-індустрії, а й в різних галузях медицини. Сімейний Фітнес Клуб «Анастасія» рекомендує!