Ви є тут

Час і як з ним дружити.

Дуже багато хто нарікає на те, що у них мало вільного часу. Вони розмірковують приблизно так: "Ось, якщо б у мене був вільний час, тоді б я міг підробляти, приділяти увагу близьким, відпочивати на природі і т.п." 
Але вони навіть не здогадуються, що час протікає у них крізь пальці і розтринькується ними даремно на зовсім непотрібні або на незначні справи.
І якщо виявити ті лазівки, через які тікає вільний час, а потім змінити свої звички і скорегувати розпорядок життя, то час обов'язково з'явиться, причому, як би з нізвідки.
Давайте розглянемо найбільші діри, куди йде вільний час у більшості людей, куди він у них втрачається і спробуємо розібратися, як грамотно закрити ці діри, тим самим, залишаючи в своє розпорядження масу вільного часу. 
Ну, а виконувати ці поради щодо економії часу (або, як модно зараз стало це називатися, по тайм-менеджменту), доведеться Вам самим. Поки самі себе не переконаєте і не примусите - нічого не вийде. Але ж способи економії часу, описані нижче, - насправді дуже прості і доступні абсолютно будь-кому! Тож почнемо.

  1. Телевізор - з'їдає величезну частку, мало не весь наявний в Вас час, який залишився у Вас вільним від роботи на своїй роботі.Підрахуйте, скільки годин на день, на тиждень, на місяць, Ви дивитесь ТБ-ящик? Відмовтеся взагалі, повністю від перегляду телевізора, і це час, що звільнився - вже у Вас в кишені!Відмовитися від перегляду телевізора повністю - означає додати собі 1-3 години (або навіть більше) вільного часу на кожен день!
  2. Інтернет, брат телевізора, теж забирає час. У ньому навіть цікавіше. Особливо, якщо безлімітний трафік і висока швидкість.Обмежте час, який Ви витрачаєте на "потрібне" в Інтернеті. Ще раз подумайте, чи дійсно це "потрібне" таке вже необхідне, чи варто воно Вашого часу? А для непотрібного і заради розваг, взагалі не потрібно користуватися Інтернетом. 
  3. Інші люди - віднімають у Вас дуже багато вільного часу, який Ви і так не знаєте, де взяти. Постійно, протягом усього життя ваші родичі, друзі, знайомі, колеги віднімають і забирають у нас наш дорогоцінний вільний час. Вони беруть його стільки, скільки їм потрібно, мало і рідко замислюючись про те, що воно потрібно і нам самим. Постійно потрібно їм допомогти в тій чи іншій справі, або просто приділити увагу і свого часу. А на себе часу і не залишається.

Що ж робити?! 
Просто задумайтеся гарненько один раз, проведіть "ревізію" і з'ясуйте, хто з ваших близьких і знайомих як і коли з'їдає Ваш вільний час. А після цього, зваживши всі "за" і "проти", вирішуйте, кому і далі приділяти таку кількість часу, а кому можна і менше.

  • Правильний сон - ключ до ефективного використання вільного часу. У кожної людини своя фізіологія, і різним людям потрібен різний час для того, щоб добре виспатися. Крім того, на кількість часу, необхідного для гарного і якісного сну, впливає і ступінь завантаженості мозку і тіла протягом дня або декількох останніх днів. Звичайно, якщо не вистачає вільного часу, то його можна взяти від свого сну: 1-2 або більше годин. Якщо робити таке рідко, іноді, то організм переносить це безболісно. Але якщо часто або систематично, то такий спосіб економії часу організмом вітатися не буде, це вже точно.

Ще поради про те, де взяти вільний час, якщо його мало. 
✅ Виберіть найбільш зручний для Вас проміжок часу протягом дня (1-2 години або більше, якщо є можливість), який Ви будете завжди в один і той же час використовувати для себе. Тобто, в цей час Вас ніхто не повинен відволікати, турбувати (по можливості). Це досить нелегко зробити. Можливо, навіть знадобиться "відвойовувати" цей вільний час у своїх близьких і знайомих.
✅ Плануйте свій час, як робочий, так і вільний. І відносно вільне - теж. Заведіть органайзер, складайте графіки, плани. При цьому враховуйте, які справи важливіші, а які - менше, тобто розставляйте пріоритети.
✅Не заходьте в магазини по дорозі з роботи кожен день. Виберіть певний день покупки продуктів, і зробіть покупки наперед, наприклад, тижня на 2-3.
✅Якщо дозволяють обставини, то можете економити свій час, "вбиваючи одночасно декількох зайців", тобто, виконуючи паралельно кілька справ.